Kézi ívhegesztés, minősített hegesztő, hegesztés.
Kézi ívhegesztés bevont elektródákkal.
Az elektromos áram hőhatása kétféleképpen alkalmazható hegesztési munkákra. Az egyik az elektromos ívhegesztés, amely az ívfény hőhatását hasznosítja.
Kézi ívhegesztés, minősített hegesztő, hegesztés
Az ívhegesztés első kidolgozója Benardos volt.
Ennél az eljárásnál az áramforrás egyik sarkát a hegesztendő tárgyhoz, a másikat egy szénpálcához kötik
A szénpálcát a munkadarabhoz érintve villamos ív keletkezik, amely az alapanyagot az ív keletkezési helyén megömleszti, a hézagot külön fémpálcával töltik fel.
Mára csaknem kizárólagosan a Slavianoff-féle eljárás terjedt el.
A fémpálca és a munkadarab összeérintésével lehet az ívet húzni, amelynek hőhatása mind a munkadarab szélét, mind a hegesztőpálcát megolvasztja.
Ennél az eljárásnál mind egyenáramot, mind váltakozó áramot lehet használni. Hegesztés elektródákkal Bevonatos elektródok és befogó A hegesztéshez használt elektródák lehetnek: bevonatos elektródok.
Váltakozó áramú hegesztéskor a csupasz hegesztőpálca, amelynek összetétele közelítőleg megegyezik a munkadarab összetételével, nagyon kevés iont termel a villamos ívben.
Ezért ilyen pálcával csak egyenáramról lehet hegeszteni, tekintettel arra, hogy váltakozó áramú ívben a feszültség másodpercenként százszor halad át a nullponton, így az ív újragyulladásához az a csekély ionizáció, amely csupasz pálcával létrejön, nem elegendő.
A bevonat a hegesztés közben megolvad, és így a következő feladatokat látja el:
1. Védőgáz réteget fejleszt, és ez által elzárja a hegfürdőt és környezetét a szabad levegőtől, megakadályozza a nitrogén és oxigén bejutását a varratba.
2. Tartalmazza az acél kísérőelemeit, és szükséges ötvözőit és részben pótolja a kiégett anyagokat
3. Stabilizálja az ívet a levegő ionizációjának elősegítésével.
Minősített hegesztő szakemberek várják önt